Model Fabrika Nedir?

Model Fabrika, verimlilik kaygısı içerisinde olan işletmelerin israflarını ortadan kaldırmak ve verimliliklerini artırmak için kurulan yetkinlik merkezleridir. Merkezlerin sunduğu “Deneyimsel Eğitimler” ve “Öğren & Dönüş” programları sayesinde işletmeler verimliliklerini artırabilecekleri “Yalın Üretim Tekniklerini” öğrenirler. İşletmeler öğrendikleri teknikleri merkezimizde bulunan üretim hattında uygulayarak pekiştirirler. Aynı zamanda “Öğren & Dönüş” programına katılan işletmelerimiz öğrendiklerini kendi sahalarında uygularken uzman yalın üretim koçlarımız da onlara eşlik eder.
image

Öğren & Dönüş Programı

İşletmelerimizin verimliliklerini artıracak olan liderlerin yetiştirildiği ve pilot bir alanda yalınlaşmanın yapıldığı programdır. Aşamaları aşağıda gösterilmiştir.
image

1. Adım: Tanı Ziyareti

Öğren & Dönüş programı için fabrikanız analiz edilir. Uygun bir pilot alan seçilir.

image

2. Adım: Öğren

Her eğitim dalgasında katılımcılar 3 gün model fabrikada eğitim alırlar.

image

3. Adım: Dönüş

Katılımcılar öğrendiklerini kendi fabrikalarında koçlarımız eşliğinde uygularlar.

image
image

Fabrikanızı yalınlaştıracak liderler yetiştiriyoruz.

Hata yapma özgürlüğünün olduğu atölyemizde yalın üretim tekniklerini, yalın felsefe ile birleştirerek sürdürülebilir yalın üretimi inşa ediyoruz. Atölyemizde öğrendiklerinizi uzman saha koçlarımız eşliğinde kendi fabrikanızda uygulayarak verimliliğinizi artırıyorsunuz.

Firmalarımız nasıl sonuçlar elde ettiler?

Öğren & Dönüş programında elde edilen tüm çarpıcı sonuçları yalın liderlerimiz elde etmiştir. Liderlerimizin sonuçlarını ve hikayelerini aşağıdaki butona tıklayarak görebilirsiniz.

Dijital Dönüşüm Projeleri

Sizin üretim hattınızda belirlediğimiz bir pilot alanda dijital dönüşümü başlatalım.

Dijital Olgunluk Değerlendirme ve Yol Haritası Oluşturma

DDX Aracını kullanarak 5 farklı başlıkta dijital dönüşüm seviyenizi belirliyoruz. Daha sonrasında Endüstri 4.0’da hedeflerinize ulaşmanız için size özel yol haritanızı oluşturuyoruz.

Deneyimsel Eğitimler

Uygulamalı olarak dijital dönüşüm kullanım örneklerini ve nereden başlamanız gerektiğini görebilirsiniz.

Yalın üretimin bir sonraki adımı: Dijital Dönüşüm

Model Fabrika ile dijital dönüşüm yolculuğunuza başlayabilirsiniz. Dijital Olgunluk değerlendirme ve yol haritası oluşturma, dijital dönüşüm odaklı deneyimsel eğitimler, üretim hattında dijital dönüşüm örnekleri ve daha fazlası sizi bekliyor.

Elde Ettiğimiz Bazı Sonuçlar

Farklı Öğren & Dönüş programlarında, farklı firmalarda ve farklı pilot alanlarda elde edilen bazı sonuçları aşağıda görebilirsiniz.

Verimliliğinizi Artırmak için Bizimle İletişime Geçin

Model Fabrika Eğitimleri, Hizmetleri ve daha fazlası hakkında istediğinizi sorabilirsiniz. En kısa sürede size dönüş yapacağız.